I just got some to eat, but actually to ten pieces, and those of the component even less than 1 kg, will 13 yuan a catty, as expensive as glutinous rice cake, really sucks!
我随便挑了一些吃,可是竟然要十块,而那些的分量连1斤都不到,一斤就要13元,跟切糕一样贵啊,真坑爹!
This time will suddenly remember that over rice should eat with a spoon, I immediately to a trot and get one.
这时候突然记起盖饭要拿勺子,马上小跑着拿来了一个。
应用推荐