用纸箱包装,每箱装四盒,每盒大约9磅。
该澳洲蕉农理事会公司的经费是由每盒纸箱自愿征费。
每盒包含一套产品和两个备用烟管,价格为300日元。
A pack, containing one product unit and two refill cartridges, costs 300 yen.
它的价格是10英镑一盒,每盒重250克,内有约50个西瓜。
Prices start at? 10 per 250g box, which contains around 50 melons.
我们的旅行剪刀是用林箱包装的,每个木箱装200盒,每盒一打。
Our trip scissors are packed in boxes of one dozen each, 200 boxes to a wooden case.
我们的旅行剪刀是用木箱包装的,每个木箱装200盒,每盒一打。
Our strip scissors are packed in boxes of one dozen each, 200 boxes to a wooden case.
美国进口汰渍- 超浓缩原味洗衣粉(不含漂白),每盒7.2千克。
Ultra Tide Original Scent Powder Detergent (WITHOUT Bleach), box of 7.2kg.
美国进口汰渍- 超浓缩原味洗衣粉(含漂白),每盒4.84千克。
Ultra Tide Original Scent Powder Detergent (WITH Bleach), box of 4.84kg.
每盒有36个由巧克力、燕麦葡萄干和花生口味组成的饼干(约20克)。
Each box comes with 36 cookies in a combination of flavors (Chocolate Chip, Oatmeal Raisin and Peanut Butter). Each cookie weighs approximately 20 grams.
正如每盒磁带都有两面,古老的谚语的确告诉了我们部分真理,但并不是全部。
Like every tape has two sides, the old saying do tell us some elements of truth but that's not enough.
我们的毛巾用纸盒包装,每盒装12条,红、黄、白均匀搭配,24盒装一纸箱。
Our towels are packed in cardboard boxes each containing 12 with red, yellow and white equally assorted, 24 boxes to a carton.
加西亚说,这种产品将以每盒10支装销售,价格与优质湿无烟烟草品牌的相当。
The product will be sold in packs of 10 sticks, priced roughly equivalent to a premium moist smokeless tobacco brand, Garcia said.
请将下面这段话译成英文。我们出口的梳子每盒装一打,每一纸板箱装100盒。
Our export combs are packed in boxes of one dozen each, 100 boxes to a carton.
当看到每盒标价2欧元的巧克力时,消费者推断这些巧克力的质量不能让人放心,所以他们没有去买。
Consumers who see the boxes priced at? 2 infer that the quality of these chocolates is not to be trusted, and they do not buy them.
因此,当看到每盒售价15欧元的巧克力时,消费者推断这个高价反映了高质量,然后就买下了巧克力。
Thus when looking at the ?15 box the consumers infer that the high price reflects high quality and they buy the chocolates.
每盒饼干中可能“栖息”着多达18种不同的动物,包括一直广受欢迎的狮子、老虎、熊以及土狼、骆驼和海豹。
Up to 18 different beasts may inhabit each box, including the ever-popular lions, tigers, and bears, as well as hyenas, camels, and seals.
德维特表示,20种牧人品牌过滤嘴雪茄——其中的一些品牌可以买到,在商店内购买的价格为每盒1.28美元。
DeWitte said that 20 Wrangler brand filter cigars - one of several brands available - were available from one outlet for $1.28 a pack.
随着去年每盒的价格提高7-9克朗(46-60美分),这是过去这些年来最大的一次提价,《今日日报》写道。
Along with last year's price hike by Kc7-9 (46-60 cents USD) a pack, this is the biggest price increase over the past years, MfD writes.
销售2000克火腿礼盒,销售价格为每盒168元,价签标示时用大号字体标示“16”,用小号字体标示“8.0”,诱导消费者误认为销售价格为每盒16.80元。
The price of the 2000 g gammon gift-wrap is $168 per wrap. The seller signed the number "16" in bold type and "8.0" in small type and led consumer misunderstand the price is $16.80 per wrap.
产品生产商的律师如今害怕他们的客户要为错误标记了过期专利号的每一管睫毛膏或者每一盒垃圾袋支付最高500美元的罚款——这种错误实际上是很常见的。
Lawyers for product manufacturers now fear clients are liable for up to $500 for every tube of mascara or box of garbage bags marked with an expired patent—an error that turns out to be quite common.
我方希望啤酒每6瓶装一盒,包装用的盒子必须美观、坚固并便于携带。
We hope that the beer is packed six bottles in a box which should be beautiful, durable and easy to carry.
每两打装一盒,一百盒装一木箱。
B: Well, they are packed in boxes of two dozens each, 100 boxes to a wooden case.
一天,他派儿子去买一盒火柴,并告诉儿子每根火柴都必须是好的。
One day he sent his son to buy a box of matches, and told the boy he must see that each match in the box was good.
小巧便携的彩虹镜盒每一只都有不一样的色彩和个性化的外观,有皮革的,丝绒的,小麻料的;
Each portable rainbow spectacle case is unique with a different colour, personalized appearance and texture.
人们在讨论关于4000卢比一卷的卫生纸,但那是一盒100卷装卫生纸的价格,每卷卫生纸的价格只有40卢比。
There has been talk of toilet papers of Rs 4000. But there is a box which has 100 papers and each one is of Rs 40.
我们所寻购的针要求装在平整的圆形的塑料盒里,并且每一盒要装30支针。
Needle sets we look for are in flat, round plastic box and contain about 30 needles.
每买一磅咖啡的人都得到一盒免费奉送的饼干。
Every purchaser of a pound of coffee received a box of cookies as a bonus.
每买一磅咖啡的人都得到一盒免费奉送的饼干。
Every purchaser of a pound of coffee received a box of cookies as a bonus.
应用推荐