• When I went to grade school (some years ago), a candy bar still cost a nickel. Gasoline sold for 27 cents a gallon. And my dad bought a new 1961 Ford Fairlane for about $3,000.

    中学的时候(许久以前),糖果、一加仑汽油27分,父亲大约只花3,000美元,便购入一辆一九六一年的新型福特房车

    youdao

  • When I went to grade school (some years ago), a candy bar still cost a nickel. Gasoline sold for 27 cents a gallon. And my dad bought a new 1961 Ford Fairlane for about $3,000.

    中学的时候(许久以前),糖果、一加仑汽油27分,父亲大约只花3,000美元,便购入一辆一九六一年的新型福特房车

    youdao

$firstVoiceSent
- 来自原声例句
小调查
请问您想要如何调整此模块?

感谢您的反馈,我们会尽快进行适当修改!
进来说说原因吧 确定
小调查
请问您想要如何调整此模块?

感谢您的反馈,我们会尽快进行适当修改!
进来说说原因吧 确定